Pajiešmenių Brass

2010 metai kovo 20 d. tai „Pajiešmenių Brass“ pradžia. Sulaukus paramos ir palaikymo iš žemiečio, Norvegijoje gyvenančio Sauliaus Trepekūno ėmėmės muzikinės veiklos. 

Pirmoji žiema, šalti, nešildomi  Pajiešmenių  kultūros namai, užsikūrę krosnelę, pasišildę patalpas, dūdas į rankas ir pirmyn. Nes buvo vienas tikslas groti, groti…

Jau po trijų mėnesių savo bendruomenėje surengėme pirmąjį koncertą, Joninėms atšvęsti.

Greitai buvome pastebėti Panevėžio raj. jungtinio pučiamųjų orkestro „Aukštyn“ vadovo, Lietuvos pučiamųjų orkestrų asociacijos vadovo Remigijaus Vilio. Jis dar pastūmėjo į priekį, pasiūlė dalyvauti Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate, kituose renginiuose,  vasaros stovyklose.

Jau 2011 m. A – kategorijoje iškovota II-oji vieta mums buvo didžiulis laimėjimas. Buvome pastebėti, po truputi prasidėjo mūsų muzikinė veikla, grojimas publikai.

Dar  tais pačiais metais įteikta „Aukso paukštė“ , kaip naujai suspindusiai žvaigždei.

Mūsų jaunatviškumas, noras groti, vadovas Hipis – kažkas kitaip. Norėjosi, kad grojimas, būtų geras užtaisas sau ir publikai.

Norėjome daugiau pramoginio žanro, laisvumo scenoje, daugiau „ŠOU“.

Šia kryptimi judėti pastūmėjo orkestro muzikantas, aranžuotojas, bosistas Audrius Baronas, kuris nuo jaunystės domisi džiazo muzika. Pagal mūsų galimybes parenka kūrinius. Toks stilius mums tinka ir patinka.

2011 – 2014 metų Lietuvos pučiamųjų orkestrų  čempionatuose  A- kategorijoje nuolat iškovojome I-II garbingas vietas.

2015 metais Grand Prix ir tapome B- kategorijos orkestru. 

Nuo pat įsikūrimo aktyviai dalyvaujam  bendruomenės, rajoniniuose, respublikiniuose renginiuose, bei Lietuvos dainų šventėse.

Mūsų kolektyvas džiaugiasi ir dėkoja Panevėžio raj. Perekšlių kaimo orkestrui „Saulutė“ ir jos vadovei Ligitai Bilevičienei už palaikymą, bei muzikinį bendradarbiavimą.

2015 metais „Pajiešmenių Brass“ koncertinę programą pristatė Prancūzijoje, Burgundijos regione.

Gal būt didžiausias mūsų pasiekimas: 2015 metais buvome pakviesti dalyvauti LRT televizijos projekte „Vario audra“ kartu su grupe „Antikvariniai Kašpirovskio Dantys“ .

Buvome pasimetę,  grupė įdomi, išsiskirianti iš kitų, o mes kaimiečiai. Juokais sakydavome „ar iš karto būsime išspiri, ar pavyks, bandom!!”.  Ir užvesti gero užtaiso  grupės dėka nukeliavome iki Finalo. Ir štai pergalė!!!

Po šio projekto mūsų kartelė pakilo, turėjome daug pasirodymų. Ypač tokie reikšmingi, kaip muzikos apdovanojimai „M.A.M.A“ , Jūros šventė Klaipėdoje, Naisių vasaros festivalis ir kt..

Jau septini metai „Pajiešmenių Brass“ orkestro veikla gyvybinga. Mūsų tikslas  groti, kad širdis dainuotu ir sau, ir publikai. 

Orkestro vadovas Vytautas Bičkauskas

Parašykite komentarą

Copyright © Bobų vasara 2017

[sc_embed_player loops="no" autoplay="false" fileurl="https://bobuvasarafestivalis.lt/wp-content/uploads/2017/06/saukinys.mp3"]