APIE FESTIVALĮ

Bobų vasara

Paskutinės metų dienos, per kurias senos moterys gali pasišildyti saulėkaitoje, vadinamas bobų vasara. Tautosakininkai ir filologai aiškina, kad bobų vasara susijusi ne su bobomis, o su bobais, liaudies vadinamais didokais vorais kryžiuočiais, rudenėjančiose pievose mezgančiais besiplaikstančius voratinklius. Tą laikotarpį bobų vasara vadina rytų slavai, lietuviai, vokiečiai (Altweibersommer). Šiaurės Amerikoje jis paprastai vadinamas indėnų vasara (Indian summer). Pirėnuose, Italijoje ir Prancūzijoje, Bulgarijoje ir Serbijoje – čigonų vasara, Čekijoje – voratinklių vasara. Latviai išsaugojo seną gražų žodį „atvasara“ – sugrįžusi vasara.

Nuo 1989 metų į sceną lipo – Arfredas ir Rita Kukaičiai, Rolandas Paulauskas, Romo Gižio ansamblis, Virgis Stakėnas, „Odis“, „Linga“, „ Sezon Doždeij“, „ Brilianti ot Nekermana“, „3-7- Tuz“, „Dykuma“ , „PR“, „Plentas“, „Laiptai“, „Smegduobė“, „ Hidromasažas“.

1990m. Paulius Arlauskas ir Saulė Laurinaitytė, Petras Vyšniauskas ir Arkadijus Gotesmanas, Aleksandras Liubčenko, „NNB“ , „X ženklo grupė“, „Generalis Burts“, „K.Remonts“, „Zig zag“, „Dva Samoliota“, „Ir Visa Tai, Kas Yra Gražu, Yra Gražu“.

1991m„Daivis“, „ Diskomfot“, „Tamburin“, „Nikolaij Kopernik“, „SBS“, „Tigro šypsena“, „Bovi (Marijonas Mikutavičius)“, „Senas Kuinas“, „Šiaurės Kryptis“.

1992m. „En-Den-Du“, Ilona Papečkytė, „Nojus“ „Žuvys“, „Trilistnik“ , „D.B.S“, „Kopeja Izteiksme“, „Nejauta“, „Katedra“, „Cross Roads“, „The AMP“, „Terminaator“.

1993m. „Bix“ , Arina ir „Veto Bank“, Vytautas Kernagis, „Kvadratas“ , „ Airija“, paskutinis festivalis.

2015 m. Pasvalio miesto meras Gintautas Gegužinskas, sutikęs tiek Pasvalyje, tiek Panevėžyje, o ir visoje Lietuvoje gerai žinomą veikėją, roko grupės „Laiptai“ lyderį Henriką Balčiūną užklausė: ar šis nepasiilgęs „Bobų Vasaros“ festivalio, o gal imtųsi jį atgaivinti. Pasikalbėjęs su senuoju, vienu iš aršiausių, festivalio organizatorių Egidijum Valiūnų (Kileriu), nusprendė, kaip ir laikas, kol visai nepasimiršo, kad toks buvo. Trečias asmuo pakviestas prie festivalio organizavimo – Vytautas Stauga. Kažkada vadovavęs koncertinei firmai „Alternatyva“. O dar anksčiau organizavęs ekologinį roko žygį per Lietuvą (13 miestų ir miestelių), 1991 dirbęs su grupe „Nazareth“(Pop centro sudėtyje). Vėliau 1992m. „Visagino cuontry“ – pirmasis festivalis ir skandalingiausias renginys Baltijos šalių istorijoje (tuometinėje). „Eros Tea“, tarptautinis erotinių programų festivalis Kauno sporto halėje. Vėliau jau 1994m. „Bad Boys Blu“ – Kauno halės stadione. Dar vėliau pabučiavo gitarą scenoje ir paliko savo grupę „Kvadratas“, pasakęs: „tegul muziką daro ir organizuoja jaunesni gudresni...“

2016m. festivalis: “Pajiešmenių Brass”, “Antikvariniai Kašpirovskio Dantys”, “Lureway”, “Jonis”, “Night”, “Laiptai”, “Twins Peek”, “Taizels”, “Bix”, “Pekla”, Igoris Berinas su grupe “Huge soul”, “Un Real”, “Hetero”, “Collors of Bubbles”, “Stresas”, “Plentas”

2017m: „Pajiešmenių Brass“, Jonas Lapėnas, „Tibi-dibi- dach“, Vytautas Šiškauskas, Henrikas Balčiūnas, „Laimingu būti lengva“ , „Un- Real“, „Rebelheart“, „ Golden Age“, „Lingva“, „Plentas‘‘, „ Laiptai“, „ Gin- Gas“

Ambicijos didelės, patirtis, kaip sako patarlė, vis dar ne spaudžia smegenų, bet sunkumų daug. Pasaulinio ryškumo žvaigždės sako: „netikim, kad viskas bus „OK“ ir neskuba sutikti, o rėmėjai irgi kalba panašiai: „negi prisikviesit“, – ir neskuba atverti piniginių.

Laiko dar turim, tikimės, kad pavyks tiek vienus, tiek kitus priversti pripažinti festivalio moto – ”kas nebos par „Bobų Vasaro“, tas galės nubraukt sau ašaro. I vysks“.

Copyright © Bobų vasara 2017

[sc_embed_player loops="no" autoplay="false" fileurl="https://bobuvasarafestivalis.lt/wp-content/uploads/2017/06/saukinys.mp3"]